Portal Piatek - 20 wrzesnia 2019 Eustachego, Faustyny, Renaty     "Sprawiedliwi mało mówią, a wiele czynią" - Z Talmudu
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-05-18 Sejm: trwa konferencja "Orędzie wolności Jana Pawła II - w 40. rocznicę I pielgrzymki do Polski"

W Sali Kolumnowej Sejmu RP rozpoczęła się konferencja zatytułowana: „Orędzie wolności Jana Pawła II – w 40. rocznicę I pielgrzymki do Polski”. Rano uczestnicy sympozjum zebrali się na wspólnej modlitwie w sejmowej kaplicy. Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.


Konferencja jest okazją do przypomnienia wizyty papieża Jana Pawła II w naszym kraju, ale także słów, jakie wówczas wypowiedział do Polaków.


Poseł Robert Telus, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, podkreśla, że miały one wpływ na Polskę, Europę i świat.– Chcemy rozmawiać, chcemy rozważać naukę Jana Pawła II w dziedzinie wolności i demokracji. Chcielibyśmy przede wszystkim te aspekty zauważyć. Oczywiście, chcemy też bardzo mocno podkreślić rolę Jana Pawła II, jego nauki, w odzyskaniu wolności, w walce o wolność naszego narodu, z podkreśleniem jego nauki o wolności w Europie i na całym świecie – wskazuje poseł Robert Telus.Organizatorem konferencji jest Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.


Po południu uczestnicy spotkania przejdą na Plac Piłsudskiego. Tam będą się modlić przed Krzyżem upamiętniającym papieską wizytę.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł