Portal Niedziela - 25 sierpnia 2019 Belii, Ludwika, Luizy     "Bóg ofiarowuje nam skarb, którym jest jego wszechświat." - Anonin Dalmatien Sertillanges
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-07-15 Ponowny wybór przewodniczącego komisji zatrudnienia w PE. Czy będzie nim Beata Szydło?

Europosłowie z komisji zatrudnienia w Parlamencie Europejskim po raz kolejny będą próbowali wybrać dziś przewodniczącego spośród swojego grona. Nie zapadła jeszcze decyzja o tym czy o stanowisko będzie ubiegać się ponownie b. premier Polski Beata Szydło. 


W ubiegłym tygodniu – mimo ustaleń między frakcjami – europoseł z Europejskich Konserwatystów i Reformatorów nie została wybrana na funkcję przewodniczącego komisji. Beata Szydło była jedynym kandydatem. Politycy PiS podkreślają, że jest to zemsta za zablokowanie Fransa Timmermansa na przewodniczącego Komisji Europejskiej.


Europoseł Ryszard Czarnecki był pytany na antenie TV Trwam czy Beata Szydło może jeszcze zostać szefową komisji zatrudnienia w Parlamencie Europejskim.– Dobre pytanie. Dziś o godz. 20.00 jest kolejne posiedzenie tej komisji w Strasburgu. O godz. 18.00 zbierze się delegacja polska, delegacja Prawa i Sprawiedliwości, i wtedy podejmiemy decyzję, przede wszystkim pani premier Beata Szydło, czy kandyduje – mówił polityk.W niedzielę na temat obsady unijnych stanowisk rozmawiał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński z wysoko postawionym wysłannikiem niemieckiej partii CDU. Rozmowa – jak poinformowała PAP – dotyczyła umów koalicyjnych w ramach Unii Europejskiej. Chodzi o wzajemne popieranie kandydatów na najważniejsze stanowiska w Brukseli.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 lipca 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł