Portal Sobota - 25 stycznia 2020 Miłosza, Pawła, Tatiany     "Słaba jest nasza życzliwość dla tych, których wspomagamy tylko radą" - Luc de Clapiers
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-08-14 W piątek zostanie opublikowany projekt ustawy ws. lotów najważniejszych osób w państwie

W piątek ma zostać opublikowany projekt ustawy w sprawie lotów najważniejszych osób w państwie – poinformował szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ujawnia kolejne informacje, jak z rządowych samolotów korzystali premierzy Mateusz Morawiecki i Beata Szydło oraz ich poprzednicy: Donald Tusk i Ewa Kopacz.


Podróże najważniejszych osób w państwie rządowymi samolotami, to jeden z najbardziej popularnych tematów, jaki przewija się ostatnio w przestrzeni publicznej. Przepisy w tej kwestii były niedoprecyzowane. Zatem czas to zmienić – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Przygotowaliśmy – wydaje mi się – całkiem przyzwoity projekt ustawy, który opublikujemy w piątek. Chcemy go jeszcze skonsultować – przed wprowadzeniem na ścieżkę legislacyjną – z wszystkimi klubami parlamentarnymi. Chcielibyśmy, żeby to było prawo ponadpartyjne i ponadczasowe, dobrze służące Polsce – wskazuje minister. Regulacje w tej sprawie mają być jasne i przejrzyste dla wszystkich. – Chcemy w ustawie szczegółowo dookreślić, kto może, a kto nie powinien znaleźć się na pokładzie statku powietrznego – podkreśla Michał Dworczyk.Opinia publiczna ma prawo do tego, by poznać informacje na temat przelotów najważniejszych osób w państwie – dodaje minister. Takie dane dotyczące premiera Mateusza Morawieckiego, czy byłej premier Beaty Szydło zostały już opublikowane. Teraz czas na kolejne listy. – Dzisiaj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikuje listy lotów pani premier Kopacz i pana premiera Tuska – zapowiada Dworczyk.Szef KPRM liczy, że ustawa zostanie przyjęta przez parlament na najbliższym posiedzeniu. Jej przeforsowanie – jak dodaje polityk – pozytywnie wpłynie na budżet państwa – przynosząc pewne oszczędności.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 sierpnia 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł