Portal Wtorek - 7 lipca 2020 Estery, Kiry, Rudolfa     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-10-21 Zniesienie wiz do USA spowoduje spadek cen biletów?

Większa liczba połączeń i tańsze bilety – to odpowiedź na zainteresowanie Polaków podróżami do USA. Informacja o zbliżającym się zniesieniu wiz spowodowała nagły wzrost lotów za ocean.


Od chwili informacji o możliwości zniesienia wiz, Polacy trzykrotnie częściej szukali lotów do Stanów Zjednoczonych niż weekend wcześniej. Prezydent Polski – Andrzej Duda poinformował, że w tej chwili trwa ostatnia procedura włączenia nas do programu bezwizowego.Będę ogromnie szczęśliwy, jeżeli za mojej prezydentury, a wierzę w to, że tak się stanie, bo to powinna być kwestia najbliższych miesięcy te wizy zostaną zniesione. To będzie kolejny krok umacniania relacji polsko-amerykańskich, także otwierania nas na świat – zapowiadał prezydent Andrzej Duda.Według danych GUS w 2018 roku Polacy na podróże wydali blisko 75 miliardów złotych. To wskazuje, że z roku na rok obywatele naszego kraju podróżują więcej.


Do tej pory najczęściej odwiedzali kraje Europy, teraz czekają na bilet do Stanów Zjednoczonych – wskazywał dr hab. Daniel Puciato, menadżer kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.W wyniku zniesienia wiz nastąpi zarówno wzrost zainteresowania turystów wyjazdami do Stanów Zjednoczonych, jak i wzbogacenie oferty turystycznej w tym kierunku, dlatego że korzyści z tego tytułu dla branży turystycznej są bezsprzeczne. Nastąpi wzrost obrotów biur podróży, które organizują wyjazdy w kierunkach amerykańskich oraz przewoźników z Polski. Będą zatem pozytywne skutki, zarówno dla turystyki biznesowej, kulturowej, jak i wypoczynkowej – podkreślał ekspert.Polskie Linie Lotnicze LOT obiecały już, że w 2020 roku uruchomią kolejne, dziewiąte połączenie do USA. W sierpniu przyszłego roku rozpoczną się loty między Polską a Kalifornią. Zostanie także uruchomiony bezpośredni przelot z Chicago do Krakowa.


Oprócz zwiększenia liczby lotów, możemy po pewnym czasie spodziewać się obniżenia cen za bilety.


TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 20 października 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł