Portal Wtorek - 7 lipca 2020 Estery, Kiry, Rudolfa     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2019-10-21 Rusza kampania "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

Już po raz 4. rusza kampania społeczna „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Ma ona zwrócić uwagę na konieczność zadbania o prawidłowe oświetlenie pojazdu.


Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego. W ramach kampanii w dniach 26 października, 16 listopada oraz 23 listopada odbędą ogólnopolskie dni otwarte w stacjach diagnostycznych. Chodzi o stacje posiadające patronat Instytutu Transportu Drogowego. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii.


„Sprawne światła są szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym” – zaznacza podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.Widoczność jest jednym z najważniejszych elementów w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Bez względu na to czy jedziemy nocą czy za dnia. Widoczność, czyli możliwość obserwacji drogi. Jeśli my mamy deficyt czasu na obserwację to mamy mniej czasu na reakcje obronne i dla tego często przyjeżdżając na zdarzanie drogowe – na przykład z pieszym, jeśli kierowca uderzy w pieszego, bądź w rowerzystę, czy w coś innego co jest nie oświetlone – to słyszymy od uczestników, że „ja dopiero zauważyłem pieszego jak w niego uderzyłem” – podkreślił Radosław Kobryś.Dodatkowo, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów.


Policja przypomina, że każdy pieszy powinien nosić elementy odblaskowe. To wymiernie poprawia bezpieczeństwo na drodze.


Zuzanna Dąbrowska/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 21 października 2019

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł