Portal Niedziela - 27 wrzesnia 2020 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-01-19 Ferie zimowe czasem liczniejszych kontroli placówek przez Państwową Inspekcję Sanitarną

Na dwutygodniową przerwę w nauce udali się dziś uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przerwa od zajęć szkolnych to czas wzmożonych kontroli placówek, do których dzieci i młodzież udają się na wypoczynek. Warunki baz rekreacyjnych sprawdza m.in. Państwowa Inspekcja Sanitarna.


 


Tydzień temu jako pierwsi w tym roku rozpoczęli je uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.


W czasie ferii Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi wzmożone kontrole miejsc wypoczynku uczniów w całej Polsce. Nadzór w zakresie sanitarno-higienicznym sprawowany jest w placówkach zgłoszonych do kuratoriów oświaty.


Wszystkie zgłoszone miejsca wypoczynku są poddawane przynajmniej jednej kontroli – mówi Joanna Biowska z toruńskiego Sanepidu.– Jako Inspekcja Sanitarna sprawdzamy warunki sanitarno-higieniczne przebywania dziecka czy bazę żywieniową, jeśli jest placówka, która zapewnia posiłki. Są jeszcze kwestie bezpieczeństwa: właściwa liczba opiekunów, opieka pielęgniarka, lekarska itd. Prowadzenie takiej placówki to zbyt odpowiedzialna funkcja, żeby pozwolić sobie na jakieś nieprawidłowości, ale jednak drobne nieprawidłowości mogą się zdarzyć. Najczęściej dotyczą one bazy żywieniowej – wskazuje Joanna Biowska.Szczegółowe informacje na temat organizatora oraz miejsca wypoczynku można znaleźć na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł