Portal Wtorek - 7 lipca 2020 Estery, Kiry, Rudolfa     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-06-05 M. Pęk: Polacy w głosowaniu będą wybierać pomiędzy współdziałaniem prezydenta z rządem a chaosem

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk powiedział, że Polacy w głosowaniu będą wybierać pomiędzy współdziałaniem prezydenta z rządem a chaosem i nieustanną walką tych ośrodków władzy.


Według polityka Prawa i Sprawiedliwości, na taką alternatywę wskazuje wypowiedź marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej przyznał w mediach, że w przypadku wygranej opozycji spodziewa się różnych scenariuszy – od rekonstrukcji rządu nawet po wcześniejsze wybory.


Odnosząc się do tego, wicemarszałek Senatu Marek Pęk stwierdził, że obalenie rządu było celem paktu senackiego, a teraz wystawienie kandydatury dublera Rafała Trzaskowskiego.



– My Polakom wyraźnie pokazujemy – rozważcie, jak to wygląda, kiedy Senat jest w rękach opozycji i stał się alternatywnym ośrodkiem władzy i izbą, która torpeduje wszelkie działania ustawodawcze, nawet w najsłuszniejszych sprawach polskiego Sejmu i polskiego rządu. Co będzie, jeżeli jeszcze w rękach totalnej opozycji znajdzie się urząd prezydenta. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej ma bardzo duże uprawnienia, więc jeżeli jego podstawowym celem działania będzie walka z rządem, to grozi Polsce po prostu totalny chaos i destabilizacja – podkreślił Marek Pęk. 



Zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, do lokali wyborczych pójdziemy 28 czerwca. Możliwe będzie też głosowanie korespondencyjne. [czytaj więcej]


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 4





mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł