Portal Niedziela - 27 wrzesnia 2020 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-08-05 Rosnąca agresja środowisk LGBT

Środowiska LGBT nie uznają żadnych świętości. Niedawno sprofanowały figurę Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu oraz zbezcześciły kilka pomników w Warszawie. 1 sierpnia zaatakowały także uczestników obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


Rodziny z dziećmi, młodzież, kombatanci, osoby starsze. Patrioci z całej Polski. Tak każdego roku wygląda Marsz Powstania Warszawskiego.


Sobotnie uroczystości zakłóciła jednak skandaliczna prowokacja. Mężczyzna wykonywał obsceniczne gesty na balkonie, na którym wisiała tęczowa flaga. Do mieszkania wkroczyła policja.– W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że zachowanie mężczyzny trudno określić jako zachowanie właściwe. I to tym bardziej budzi znak zapytania, czemu miało służyć, bo w marszu szły osoby w różnym wieku. Szły dzieci, szli dorośli. Głównym celem marszu było oddanie hołdu bohaterom – powiedział nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.To barbarzyński atak, który uderza w podstawy tożsamości Polski – podkreślił  prof. Paweł Skrzydlewski.– Trzeba patrzeć na te szyderstwa, haniebne zachowania w kontekście również śmierci blisko 250 tys. ludzi, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. Jest to zachowanie haniebne – oznajmił profesor Paweł Skrzydlewski.Środowiska LGBT wywodzące się z marksizmu dążą do rewolucji. Chcą zniszczyć tradycyjną kulturę.– Dlatego środowiska LGBT, aby osiągnąć swoje cele, muszą zniszczyć i ośmieszyć te wszystkie wartości, które powodują, że państwo, naród normalnie funkcjonuje – wskazał filozof Krzysztof Szokalski.Na trasie marszu pojawiły się też inne prowokacje.– Mieliśmy do czynienia sytuacjami, w których rzucane były butelki, rzucane był inne przedmioty. Stąd działania policji polegające na wylegitymowaniu poszczególnych osób – oznajmił nadkomisarz Sylwester Marczak.Policja interweniowała także w biurze poselskim Lewicy, gdzie na balkonie prowokowali członkowie tzw. Antify.– Do takiego zgorszenia i do takiego zła prowadzi właśnie ideologia neomarksistowska i LGBT. Trzeba to po prostu widzieć i trzeba dokładnie przeanalizować dokładnie to, co działo się w Europie i świecie – mówił poseł Przemysław Czarnek.Prowokatorów broni prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski.– Tęczowa flaga nie powinna nikogo obrażać. Na pewno nie może dochodzić w demokratycznym państwie do tego typu incydentów, które obserwowaliśmy, czyli do tego, że policja wkracza do prywatnych mieszkań – stwierdził Rafał Trzaskowski.Atak na Marsz Powstania Warszawskiego miał miejsce niedługo po zbezczeszczeniu figury Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu oraz kilku ważnych pomników, do których przytwierdzono tęczowe flagi.– Raz jeszcze proszę tych wszystkich, którzy w imię antychrześcijańskich ideologii chcą zburzyć ten ład duchowy naszej Ojczyzny, ład z trudem i poświęceniem budowany od chrztu Mieszka w 966 roku. Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego, kim jesteśmy jako polski naród, w imię tego klucza, by zrozumieć nasze dzieje, klucza, którym jest Jezus Chrystus. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo – apelował ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.Ostatnie miesiące i lata przyniosły wiele bolesnych dla katolików profanacji. Zbezczeszczono wizerunek Matki Bożej Królowej Polski.


Na marszu LGBT wyszydzano Mszę Świętą. W Toruniu profanowano procesję Bożego Ciała. To nie może pozostać bez odpowiedzi nie tylko społeczeństwa, ale także wymiaru sprawiedliwości.– Sprawiedliwość nie jest zemstą – jest oddaniem tego, co się komuś słusznie należy. Jeśli naród polski nie zdobędzie się na ochronę swojej tożsamości, jeśli będzie rozmywał tę tożsamość i będzie pozwalał na jej bezczeszczenie, to nie będziemy mieli przyszłości przed sobą – podsumował prof. Paweł Skrzydlewski.Sprawy związane z tzw. obrazą uczuć religijnych ciągną się latami. Często są umarzane. Jeśli już dochodzi do wymierzania kar, są one bardzo niskie.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł