Portal Sobota - 26 wrzesnia 2020 Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-08-06 Min. D. Piontkowski skierował do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ws. minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli. Dokument zakłada podwyżkę płac dla nauczycieli od 1 września tego roku. Płace mają wzrosnąć o 6 procent.


Podwyżka obejmuje wszystkie cztery stopnie awansu zawodowego. Nauczyciele mają ją otrzymać nie później niż do 30 września z wyrównaniem od 1 września.


Rząd chce, aby nauczyciele zarabiali więcej – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.– Ten wzrost o 6 proc. wynika z ustawy budżetowej i zapowiedzi rządu, który jeszcze w tamtym roku wyraźnie mówił o tym, że chce, żeby nauczyciele godnie zarabiali. Jest kontynuacją wzrostu wynagrodzeń, który miał miejsce w poprzednich latach. W tym roku od września jest to 6 proc. Natomiast łącznie w ciągu ostatnich kilku lat nauczyciele otrzymają o 28 proc. wyższe wynagrodzenie z uwzględnieniem podwyżki z września tego roku – powiedział Dariusz Piontkowski.    W związku z zaplanowaną podwyżką zwiększona została subwencja oświatowa.  Obecnie wynosi blisko 50 mld zł i jest wyższa od ubiegłorocznej o 6,2 procent.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł