Portal Niedziela - 27 wrzesnia 2020 Damiana, Mirabeli, Wincentego     "Nie można mieć wszystkiego; trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma" - Barbara Wójcik
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-08-06 Uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda rozpocznie dzisiaj drugą pięcioletnią kadencję prezydencką. Prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.


Na uroczystość zaproszeni zostali byli prezydenci RP, premierzy i członkowie korpusu dyplomatycznego. Nie przybędą na nią m.in. Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski.


Klub KO wyśle niewielką delegację na Zgromadzenie Narodowe. W delegacji tej nie będzie lidera PO Borysa Budki. Swoją nieobecność zapowiedział też Rafał Trzaskowski.


Poseł PiS Przemysław Czarnek uważa, że to antypolska postawa.– Jeżeli ktoś, będąc zaproszonym, nie chce przyjść na zaprzysiężenie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybranego w demokratycznych, czy nawet najbardziej demokratycznych wyborach przy frekwencji blisko 70 proc., to znaczy, że ma w pogardzie naród polski, a ktoś, kto ma w pogardzie naród polski, nie jest godzien nazywać się Polakiem – tym bardziej osoby, które piastowały urząd prezydenta. Jeśli nie chcą przyjść na zaproszenie na zaprzysiężenie swojego następcy, tym bardziej dają znać i dają wyraz swojej pogardzie wobec narodu polskiego. Jeszcze raz powtarzam: jeśli ktoś, nawet były prezydent, ma w pogardzie naród polski, nie jest godzien nazywać się Polakiem. Trzeba to mówić wprost i po imieniu. Jest to bardzo przykre, ale niestety prawdziwe – powiedział Przemysław Czarnek.Prezydent Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył ponad 51 proc. głosów. Pokonał tym samym kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, na którego głos oddało ponad 49 proc. wyborców.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł