Portal Niedziela - 19 maja 2019 Celestyny, Iwony, Piotra      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2007-07-18 Osobliwości fauny i flory

Mateusz Książkiewicz przyjechał z drugą już w tym roku wystawą do Krynicy Zdroju. Młody mieszkaniec Szalowej, uczeń I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, został zaproszony do udziału w IV Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej.

- Wystawa pt. "Piękno Natury" jest efektem rocznej pracy, a w szczególności ubiegłorocznych wakacji, podczas których miałem okazję przejechać kilkaset kilometrów po Polsce - mówił Mateusz Ksiażkiewicz podczas wernisażu, który odbył się w siedzibie krynickiego MPGK. - Zdjęcia przedstawiają piękno przyrody oraz krajobrazu różnych zakątków naszego kraju, począwszy od mojej rodzinnej Szalowej przez Kamionkę, okolice Kielc, Kanał Ostródzko Elbląski aż po nadmorską miejscowość Piaski koło Krynicy Morskiej. Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie ujęcia zachęcą turystów do odwiedzenia właśnie tych miejsc. W Polsce tak wiele mamy atrakcji, zabytków, osobliwości fauny i flory. Udział w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii pozwolił mi na spotkanie z fotografią profesjonalistów, wzbogacił moją wiedzę, dał też możliwość porównania swoich prac z dziełami innych fotografików.

Przypomnijmy, że Mateusz Książkiewicz kilka miesięcy temu w Krynicy i Nowym Sączu zaprezentował ekspozycję pt. "Szalowa - zakątek Małopolski". (PG)

"Dziennik Polski" 18.07.07aw


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł