Portal Niedziela - 19 maja 2019 Celestyny, Iwony, Piotra      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2006-11-16 Apel u pograniczników

W Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Spora grupa funkcjonariuszy otrzymała awanse na wyższe stopnie.

- Nasi ludzie ochraniają granicę polsko-słowacką na odcinku 541 km, w Bieszczadach, w Małopolsce, w części województwa śląskiego - mówi rzecznik komendanta KO SG kpt. Marek Jarosiński. - Prowadzimy kontrole osobowego ruchu na przejściach granicznych i w głębi kraju. Przeprowadzamy systematyczne kontrole legalności pobytu cudzoziemców. Często też zatrzymujemy osoby poszukiwane listami gończymi, przeciwdziałamy przemytowi towarów akcyzowych. Ściśle współdziałamy z jednostkami policji i innymi służbami porządkowymi.

Podczas uroczystego apelu wielu funkcjonariuszy otrzymało akty nominacji na wyższe stopnie oraz odznaczenia. Wyróżnieni pogranicznicy zasłużyli się ostatnio m.in. pomocą w rozbiciu grupy przestępczej rozprowadzającej narkotyki w Małopolsce i na Śląsku. Ujawnili też skład nielegalnie przechowywanej broni na Podhalu.

Odznaczeni

Brązowy medale za Zasługi dla Obronności Kraju: ppłk Wiesław Patlewicz, komendant placówki KO SG w Lipnicy Wielkiej, st. sierż. sztab. Robert Nowak - z placówki KO SG w Muszynie.

Odznaka Straży Granicznej: mjr Krzysztof Burak, zastępca komendanta placówki KO SG w porcie lotniczym Kraków-Balice, st. chor. sztab. Czesław Drozd - z placówki KO SG w Lipnicy Wielkiej, mjr Kazimiera Kocoń - z Wydziału Kadr i Szkolenia KO SG w Lipnicy Wielkiej.

Mianowania

Do stopnia podpułkownika: Tomasz Markiewicz - z Komendy KO SG, Jan Słowik - z placówki KO SG w Korbielowie, ks. Wojciech Warchoła - kapelan KO SG.

Do stopnia majora: Paweł Duch - z placówki KO SG w porcie lotniczym Kraków-Balice, Kazimierz Jarosz - z Komendy KO SG, Józef Rudnicki - z placówki KO SG w Lipnicy Wielkiej, Janusz Sowa - z placówki KO SG w Piwnicznej-Zdroju.

Do stopnia kapitana: Arkadiusz Godula - z placówki KO SG w Lipnicy Wielkiej, Artur Gromala - z Komendy KO SG, Adam Lis - z Komendy KO SG, Wiesław Maślanka - z placówki KO SG w Zwardoniu, Romuald Nowicki - z Komendy KO SG.

Do stopnia porucznika: Piotr Boguń - z placówki KO SG w Straży w porcie lotniczym Kraków-Balice, Tomasz Franczyk - z placówki KO SG w porcie lotniczym Kraków-Balice, Dorota Krok - z Komendy KO SG, Adam Myślicki - z placówki KO SG w Lipnicy Wielkiej, Marcin Nurzyński - z Komendy KO SG, Mariusz Rymanowicz - z Komendy KO SG, Daniel Wojtaszkiewicz - z placówki KO SG w porcie lotniczym Kraków-Balice.
(PG)
"Dziennik Polski" 2006-11-16wa


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł