Portal Środa - 23 czerwca 2021 Albina, Wandy, Zenona      "Dusza żywi się tym, z czego się cieszy". św. Augustyn
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2020-11-22 ,,Solidarność" domaga się podwyżek dla wszystkich opiekujących się chorymi na COVID-19

NSZZ „Solidarność” domaga się podwyżek dla wszystkich opiekujących się chorymi na COVID-19. Szef Związku, Piotr Duda, wystosował w tej sprawie list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego.


Lider „Solidarności” zwrócił uwagę, że decyzja ministra zdrowia o podwyżkach dla personelu medycznego nie uwzględnia wszystkich pracujących przy zakażonych pacjentach; mowa tu m.in. o salowych i sanitariuszach.


Zdaniem rzecznika „Solidarności”, Marka Lewandowskiego, taka decyzja ministra dzieli pracowników służby zdrowia na lepszych i gorszych. Związkowiec liczy na to, że rząd wysłucha apelu „Solidarności”.Oczekujemy, że minister zdrowia zmieni swoją decyzję. Jeśli tego nie zrobi, to w obecnej sytuacji pandemii nasze możliwości są mocno ograniczone, ale to gdzieś bardzo głęboko zostanie w nas wszystkich. Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość ciężko za to zapłaci, właśnie za segregowanie ludzi na lepszych i gorszych. Mam nadzieję, że przyjdzie opamiętanie. Rząd Zjednoczonej Prawicy, który tak dużo mówi o dialogu, w żaden sposób nie odnosi się, nie odpowiada na stanowisko największej, najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej grupy społecznej w Polsce, która reprezentuje też środowisko służby zdrowia – podkreślił Marek Lewandowski.„Solidarność” wskazuje, że osoby pracujące przy pacjentach z COVID-19, bez względu na wykonywany zawód i kwalifikacje, są tak samo zagrożone. Związek domaga się pilnej zmiany decyzji ministra Adama Niedzielskiego i uwzględnienia w podwyżkach wszystkich zatrudnionych przy opiece nad pacjentami z koronawirusem, a nie tyko lekarzy i pielęgniarki.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 21

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł