Portal Piatek - 3 grudnia 2021 Hilarego, Franciszki, Ksawery     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-10-26 Jak przygotowywać się do zajęć z angielskiego online? Postaw na kulturę masową!

Zajęcia językowe z angielskiego, które odbywają się online, są bardzo dobrą alternatywą dla zajęć stacjonarnych. Podczas lekcji prowadzonych przez internet nauczymy się słownictwa, gramatyki, porozmawiamy z native speakerem albo powtórzymy materiał z polskim lektorem. Do takich zajęć możemy się przygotować na wiele sposobów, ale warto pomyśleć o kulturze masowej jako źródle, z którego z łatwością pozyskamy wiedzę językową. Popkultura od wielu lat staje się niewyczerpanym źródłem, z którego czerpać możemy wiedzę na temat języka angielskiego. Dotyczy to nie tylko tej pięknej, literackiej części, ale także języka potocznego, slangu i wyrażeń, które są przypisane pewnym grupom, na przykład zawodowym. Oto kilka przykładów wykorzystania kultury masowej w służbie nauki języka.

Angielski dla dorosłych online - jaka szkoła?

Szkoły online to m.in. dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych czy możliwość uczenia się z native speakerami. Dzięki takim korzyściom nasza nauka jest bardziej efektywna. Jedną z takich szkół online jest na przykład Tutlo.com - https://pl.tutlo.com/.

Pod wieloma względami jest to wręcz indywidualny kurs angielskiego online, gdyż wszystkie lekcje prowadzone są tutaj metodą jeden na jeden, co znacznie większa nasze szanse na lepsze przyswojenie materiału. Tutlo to jedna ze szkół, które uczą przez dialog. Lekcje w dużej mierze opierają się na konwersacji, a podczas zajęć poruszanych jest wiele tematów, na przykład tych związanych z popkulturą.

Jakie filmy oglądać w ramach nauki angielskiego

Na pytanie, jakie filmy pomogą nam w nauce angielskiego, nasuwa się prosta odpowiedź: takie, których oryginalną ścieżkę audio będziemy mogli zrozumieć. Dobrze jest posiłkować się materiałami, które są na poziomie wyższym niż nasze umiejętności językowe.

Pamiętajmy jednak, by nie postawić sobie poprzeczki zbyt wysoko, bo może okazać się, że nie rozumiemy wybranego filmu, serialu czy też książki niemal wcale. Wśród ciekawych pozycji, które warto obejrzeć i przy okazji wykorzystać je do nauki języka, możemy polecić:  • „Men in Black” - klasyk, w którym Will Smith i Tommy Lee Jones polują na kosmitów zagrażających Ziemi. To opowiedziana prostym językiem zabawna historia, która pozwoli nam poznać wiele zwrotów potocznych i takich, które możemy używać każdego dnia.

  • „Bad Boys” - czego tutaj nie ma? Wybuchy, strzelaniny i cięty humor, jak to zwykle bywa w filmach zwanych buddy movies. Świetne kino akcji, które pozwoli nam załapać dodatkowo zwroty używane w slangu i mowie potocznej.

  • „Notting Hill” - romantyczna komedia, w której to usłyszymy angielski w odmianie zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej, dzięki czemu możemy zobaczyć, jakie różnice językowe pojawiają się między nimi. No a poza tym to też już klasyk.

  • „Toy Story” - niech nie zwiedzie Was to, że jest to animacja. Ten film to piękna opowieść o przyjaźni, która opowiedziana została prostymi słowami. Świetna rzecz dla początkujących, którzy chcą wejść na wyższy poziom językowy.

  • „The King’s Speech” - film opowiadający historię brytyjskiego Króla Jerzego i jego problemów z jąkaniem się jest nie tylko zabawny, ale także pozwala nam poznać angielski od podszewki. Naprawdę świetna pozycja do nauki słownictwa, akcentu i wymowy.


Powyższe przykłady to tylko kropla w morzu świetnych filmów, które mogą pomóc nam w nauce języka angielskiego. Warto wybierać też pozycje związane z naszymi zainteresowaniami, pasjami czy pracą. Dzięki temu możemy poznać słownictwo związane z konkretną branżą lub konkretną grupą zawodową.

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł