Portal Piatek - 3 grudnia 2021 Hilarego, Franciszki, Ksawery     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-10-28 ,,Nędzarz i madame" w kinach od 12 listopada

12 listopada odbędzie się premiera filmu „Nędzarz i Madame” w reżyserii Witolda Ludwiga. Premierę na antenie Radia Maryja zapowiedział założyciel i dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Produkcja filmowa fundacji „Lux Veritatis” opowiada historię życia Alberta Chmielowskiego, przyszłego świętego, który całe swoje życie poświęcił ubogim.


Prace nad najnowszą produkcją filmową fundacji Lux Veritatis „Nędzarz i Madame” zostały zakończone [więcej].


Najnowszy filmu w reżyserii Witolda Ludwiga „Nędzarz i Madame” opowiada  historię życia Adama Chmielowskiego [więcej].


Premiera odbędzie się już niebawem – co zapowiedział we wtorek na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.– Premiera w kinach będzie 12 listopada. W których to będzie kinach jeszcze będziemy państwa informować. (…) Bardzo ciekawa muzyka, wybitni artyści. Zapraszamy! Już 12 listopad. Prapremiera odbędzie się wcześniej, planujemy ją w Warszawie. Powiemy państwu, kiedy jak już to będzie pewne – wyjaśnił.Film będzie emitowany także w telewizji.– „Nędzarz i Madame” trwa prawie dwie godziny. Film opowiada o Adamie Chmielowskim – wybitnym artyście, wybitnym człowieku, szczególnie związanym z Krakowem, wielkim patrioci i wreszcie świętym, który sam przybrał habit franciszkański i założył zakon Albertynów – wyjaśnił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.Obraz, podkreśla znaczenie ludzkiej ofiary na rzecz drugiego człowieka. W rolę Adama Chmielowskiego wcielił się absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Piotr Zajączkowski.


Do pracy nad dziełem zostali zaproszeni także popularni aktorzy m.in. Krzysztof Walikowski, Radosław Pazura oraz Lech Dyblik.


To już drugi film reżysera Witolda Ludwiga wyprodukowany przez Fundację Lux Veritatis. W 2016 roku przy zaangażowaniu studentów z toruńskiej uczelni oraz pracowników Radia Maryja i Telewizji Trwam powstał film „Zerwany Kłos”, który przedstawia losy młodej błogosławionej Karoliny Kózkowny.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 26

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł