Portal Piatek - 3 grudnia 2021 Hilarego, Franciszki, Ksawery     
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2021-10-29 Napoje dla sportowców i osób aktywnych

Odpowiedni poziom nawodnienia jest ważny dla każdego człowieka, niezależnie od tego, jaki prowadzi styl życia i ile ma lat. Jednak kiedy często uprawiamy sport i lubimy różne formy aktywności, to nasz organizm potrzebuje więcej płynów. Po które napoje powinniśmy sięgać?


Zacznijmy od tego, że nie każdy napój będzie sprzyjał naszemu zdrowiu i pomoże nam uzupełnić płyny. Są takie, które nie tylko nie pomagają, ale mogą zaszkodzić. Do tej grupy zalicza się czarna herbata, kawa i alkohol. Ponadto unikajmy napojów z dużą zawartością cukru. Cukier utrudnia wchłanianie płynu. A po co w takim razie możemy sięgać bez obaw?


Woda zdrowia doda


Trudno o zdrowszy i bardziej naturalny napój niż woda. Nasz organizm składa się w większości z wody i to właśnie po nią powinniśmy sięgać najczęściej. Co prawda specjaliści co jakiś czas spierają się o to, jak dużo należy jej pić, ale pewne jest, że butelka z wodą powinna towarzyszyć nam wszędzie. Podczas zwykłej umiarkowanej aktywności będzie dla nas zupełnie wystarczająca. Aby nawadnianie było skuteczne, pijemy często i małymi łykami. Kiedy wypijemy na raz szklankę wody, to szybko przez nas przeleci i wcale nie dostarczymy sobie tyle płynów, ile zamierzaliśmy. Poza nawadnianiem woda pozwala usunąć toksyny i sprzyja odchudzaniu.


Napoje zero kalorii — alternatywa dla napojów słodzonych


Przy odchudzaniu pomogą nam także napoje zero kalorii. Nie zawierają one cukru zwiększającego poziom glukozy we krwi. W przeciwieństwie do zwykłych napojów słodzonych nie pobudzają apetytu na słodkie przekąski, a tym samym będzie nam łatwiej wytrwać w postanowieniu, by nie podjadać cukierków, czekoladek, czy batonów. Zamiast cukru zawierają bezpieczne słodziki, dzięki którym napój nadal ma przyjemny słodki smak, a jednocześnie nie zawiera kalorii.


Dobrej jakości napoje z tej kategorii można znaleźć na przykład na stronie https://osheeshop.eu/napoje-zero,101,0.html. Możemy po nie sięgać, kiedy jesteśmy na diecie, często uprawiamy sport i szukamy czegoś o wyrazistym smaku, co nie będzie odwadniać organizmu. Są dobrą alternatywą dla słodzonych napojów tak jak wafle ryżowe Sonko dla zwykłych kanapek lub przekąsek.


Napoje izotoniczne przy intensywnym wysiłku


Po wodę i napoje zero kalorii możemy sięgać na co dzień podczas zwykłych aktywności. Jednak kiedy mamy przed sobą wizję intensywnego wysiłku lub chcemy zrobić trening, mogą okazać się niewystarczające. Będziemy się intensywnie pocić, a to znaczy, że nie tylko stracimy duże ilości wody, ale też sole mineralne. Oznacza to, że musimy pamiętać również o wyrównaniu poziomu elektrolitów. Pomogą nam w tym napoje izotoniczne.


Poza wodą zawierają pierwiastki, które tracimy podczas wysiłku. Mają przy tym tak skomponowany skład, by stężenie płynu odpowiadało stężeniu osmotycznemu w naszych komórkach. Dzięki temu organizm nawadnia się znacznie szybciej, niż gdybyśmy pili wodę. Sprawdzą się m.in. izotoniki marki OSHEE. Zaufało im wielu sportowców i można je znaleźć na stronie https://osheeshop.eu/napoje-izotoniczne,91,0.html .

Silesian


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł