Portal Niedziela - 14 sierpnia 2022 Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane
Szukaj     Szukaj wg branż Dodaj wpis
Menu
2022-07-05 [TYLKO U NAS] Prof. K. Kubiak: Ukraina wchodzi w krytyczny i prawdopodobnie najtrudniejszy okres wojny

Już ponad 130 dni trwa wojna na Ukrainie. Rosyjskie wojska nie wycofują się z terenów ukraińskich. Zdaniem ekspertów rozpoczyna się najtrudniejszy okres wojny. „Rosjanie, sądząc po ich działaniach, zamierzają wykorzystać broń pszeniczną, broń zbożową, aby oddziaływać pośrednio na państwa europejskie. Ukraina przede wszystkim potrzebuje naszej uwagi i naszego wsparcia oraz solidarności” – powiedział prof. Krzysztof Kubiak, politolog, historyk wojskowości, wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.


24 lutego 2022 roku rozpoczęła się wojna na terenie Ukrainy. Inwazję rozpoczęły wojna rosyjskie. Prof. Krzysztof Kubiak podkreślił, że Ukraina wchodzi w krytyczny okres wojny, a Rosja możne zacząć wykorzystywać broń pszeniczną.– Ukraina wchodzi w krytyczny i prawdopodobnie najtrudniejszy okres wojny. Wydarzenie, które przykuwało uwagę opinii europejskiej, w tej chwili się ograło. Nie spełniły się dwa podstawowe scenariusze, czyli nie miał miejsca ani szybki upadek Ukrainy pod naciskiem Rosji, ani nie nastąpiło załamanie Rosji na skutek europejskich sankcji. Wojna przybiera najgorszy dla Ukrainy scenariusz, który w tej chwili się realizuje – długotrwała wojna na wyczerpanie. Rosjanie, sądząc po ich działaniach, zamierzają wykorzystać broń pszeniczną, broń zbożową, aby oddziaływać pośrednio na państwa europejskie. Jest to czas, w którym Ukraina przede wszystkim potrzebuje naszej uwagi i naszego wsparcia oraz solidarności – ocenił gość Radia Maryja.Historyk wojskowości zwrócił uwagę, że temat wojny na terenie Ukrainy spowszedniał opinii publicznej, co może powodować proces uaktywniania się rozmaitych środowisk filorosyjskich.– Media przyciąga spektakularność. Wojna stała się, niestety, codziennością dla dużej ilości Ukraińców. Opinia publiczna jest w pewien sposób znudzona tematem. Te zjawiska umożliwiają bardzo niebezpieczny proces uaktywniania się rozmaitych środowisk filorosyjskich – ostrzegł politolog.Całą rozmowę z prof. Krzysztofem Kubiakiem można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl,


Drogi Czytelniku naszego portalu,

każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.

Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie

Redakcja portalu radiomaryja.pl


 

mj


Aktualności
ARCHIWUM
© Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IA Telekom
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł